Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
12
cze

Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna

UTW
29 maja 2017 roku w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się premiera sztuki chorwackiego pisarza i dramaturga Ivo Bresana p.t. „ Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna”, na którą słuchaczy SUTW i ich gości zaprosili członkowie sekcji teatralnej pracującej w tym roku akademickim pod kierunkiem Krzysztofa Ryzlaka, który był autorem scenariusza oraz spektakl wyreżyserował.
Uniwersyteccy aktorzy przedstawili historię rozgrywającą się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w pewnej bałkańskiej wsi, gdzie reprezentujący Władzę Ludową aktywiści Spółdzielni wykonują dyrektywę partyjną dotyczącą rozwijania pracy kulturalno-oświatowej wśród obywateli. Postanowiono zorganizować przedstawienie teatralne. Wybór sztuki padł na „Hamleta” a do zorganizowania przedstawienia zmuszono wiejską nauczycielkę.
Na tle perypetii związanych z „przeróbkami Szekspira” w celu dostosowania sztuki do poziomu wykonawców rozgrywają się tragiczne losy mieszkańców wsi, którzy są poddawani manipulacji i zaszczuwaniu w celu przykrywania oszustw, malwersacji i cwaniactwa rządzących Spółdzielnią.
Ta przechodząca od farsy po tragiczny finał historia była przyjęta przez publiczność, która spontanicznie reagowała śmiechem lub zadumą, bardzo ciepło. Aktorzy spektaklu: Stanisław Borkowski, Andrzej Zielonka, Helena Kowalska, Maria Jabłońska, Władysław Krysiak, Krzysztof Murzynowski (gościnnie), Elżbieta Olejnik, Marlena Kluk, Stanisława Augsburg, Stanisław Kołodziejczak, Ewa Kukuła, Irena Łukasiak, Wanda Majchrowicz, Stefania Szadkowska, Barbara Trzaskalska i Weronika Urbaniak znakomicie wczuli się w odtwarzane postacie. Scenografia i kostiumy stwarzały charakterystyczny klimat spektaklu.
Do tego wspaniałego wydarzenia kulturalnego przyczyniły się również osoby spoza SUTW a byli to: Małgorzata Żurańska -Wilkowska (wybór i opracowanie piosenek), Karolina Łabęcka oraz cały zespół teatru Światła- Paweł Łabęcki (pomoc realizacyjna),
i Marta Hella Fijałkowska (projekt plakatu).
Po spektaklu aktorów i twórców nagrodzono gorącymi brawami i kwiatami. Gratulacjom
i serdecznościom okazywanym przez widzów towarzyszyła degustacja okolicznościowego, wspaniałego tortu przygotowanego przez Firmę PAOLA.
Opracowanie : D. Kawka
Zdjęcia : A. Matusiak , J.Szymański
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony