Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
16
maj

„PIĘĆ MINUT” MARLENY KLUK

UTW
„ Życie moje
to droga wciąż pod górę,
niezapisana księga
z pożółkłymi stronami
odległych lat dzieciństwa…”


… jest to fragment wiersza „Życie moje” autorstwa Marleny Kluk, której dokonania artystyczne zostały przedstawione licznie przybyłym gościom na kolejnym spotkaniu
z cyklu „Niech no tylko zakwitną jabłonie” prezentującym twórczość członków sekcji artystycznych UTW pod hasłem „Moje pięć minut”.
Spotkanie z Marleną Kluk odbyło się dnia 5 maja 2017 roku w świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych a poprowadził je Andrzej Zielonka.
Na ten szczególny poetycki koncert złożyły się wiersze zamieszczone w nowo wydanym tomiku zatytułowanym „Na zakrętach”. Pełne liryzmu, zadumy, wzruszeń, zawierające historię niełatwego życia, podziwiające piękno krajobrazów, zdradzające marzenia
i tęsknoty, przesiąknięte miłością i tkliwością, mieniące się różnorodnością barw i ich odcieni wiersze w wykonaniu poetki wprowadziły wśród słuchaczy niezapomniany klimat znakomicie uzupełniany przez barwną ekspozycję prac plastycznych autorstwa Marleny. Znalazły się tam prace wykonane w różnych technikach. O jej stosunku do twórczości plastycznej mówi fragment tekstu „Kartki z pamiętnika – luty 2001” zamieszczonego we wspomnianym już tomiku „Na zakrętach”: „Malowanie sprawia mi niesamowitą radość, niesie wyciszenie i daje satysfakcję”. Najbardziej lubię uwieczniać na płótnie krajobrazy, strumienie wśród rozkwieconych łąk, oszronione drzewa, jesienne barwy na polnych drogach, szumiące morze i moje ukochane maki, w których zakochałam się wiele lat temu...”
Prace plastyczne Marleny Kluk prezentowane były na wszystkich wystawach , w których uczestniczyli członkowie sekcji plastycznej UTW.
Jako członkini sekcji literackiej występowała w programach poetyckich prezentujących twórczość znanych poetów.
Od siedmiu lat łączy zdolności literackie z plastycznymi w sposób atrakcyjny prowadząc kroniki UTW. W chwili obecnej spod Jej pióra i pędzla „wyszło” sześć tomów kroniki.
Realizuje również swoje pasje aktorskie w sekcji teatralnej i kabarecie.
Najbardziej jednak sobie ceni swoją twórczość poetycką. Swe wiersze prezentuje na spotkaniach i wieczorkach autorskich, ukazują się też one w lokalnej prasie. W 2016 roku zdobyła najwyższe wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
o „Kujawskiego Złotego Kruka”. Wysłane na konkurs wiersze znalazły się w III cyklu „Polska prozą i wierszem malowana” - w tomie „Po kujawsku kochać czy być kochanym”.
Doniosłym wydarzeniem stało się też wydanie pierwszego tomiku jej poetyckich dokonań „Na zakrętach”.
Marlenko, Podziwiamy Twoje talenty artystyczne !!!! Dziękujemy Ci jako członkini Zarządu naszego Stowarzyszenia oraz Przewodniczącej Zespołu Merytorycznego ds. uczczenia Dziesięciolecia SUTW za inicjatywę zorganizowania cyklu spotkań „Moje pięć minut” !!!!

Opracowanie : D. Kawka
Zdjęcia : S. Szadkowska
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony