Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
05
kwi

Drugie spotkanie artystyczne z cyklu "Niech no tylko zakwitną jabłonie"

UTW
Spotkanie to odbyło się 24 03 2017r. w Dworku Modrzewiowym.
Jego myślą przewodnią była sentencja "Sztuka niejedno ma imię".

Spotkanie prowadziła Majka Wierzbicka. Tym razem swoimi pasjami i talentami
z licznie zebranymi gośćmi dzieliły się nasze koleżanki:
DANUTA KAWKA I DANUTA UJAZDOWSKA

Obydwie Danusie znane są w środowisku SUTW ze swojej szerokiej działalności na rzecz tegoż. Działają też w wielu innych organizacjach na terenie naszego miasta. Również w zakresie działalności artystycznej dały się wcześniej poznać.
Danusia Ujazdowska prezentowała swoje prace malarskie na wielu wystawach organizowanych przez UTW, a Danusia Kawka publikowała swoje wiersze i inne prace w wydawnictwach UTW.
Na spotkaniu w Dworku Modrzewiowym w bardzo miłej atmosferze z filiżanką kawy czy herbaty w ręku słuchaliśmy Danusi Kawki, która z wielkim talentem i olbrzymią swadą prezentowała swoje wiersze i scenariusze inscenizacji dla dzieci.
Były też piosenki do których wykonywania chętnie włączali się zebrani. Danusia pochwaliła się też swoimi publikacjami w poważnych periodykach oświatowych. Poznaliśmy też jej próby malarskie. Danusia Ujazdowska opowiadała o swoich pasjach rozwijanych na emeryturze. Szczególnie pięknie mówiła o malarstwie.
Dowiedzieliśmy się o tym jak powstają jej obrazy od pomysłu po finał. Ulubionym tematem jej malarstwa jest krajobraz . Z wielką przyjemnością oglądaliśmy obrazy Danusi. Była to wspaniała wędrówka po pięknych zakątkach Polski w różnych porach roku.
Bohaterki i tego spotkania z cyklu "Niech no tylko zakwitną jabłonie" potwierdziły słuszność sentencji "Nie starzeje się ten kto ma pasje". Dziękujemy obydwu Danusiom za piękny wieczór i życzymy wielu sukcesów także w rozwijaniu pasji.
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony