Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
08
maj

Piknik, wiosna i malarskie wizje

UTW
W dniu 3 maja 2024 roku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, w godzinach
od 11.00 do 15.00 odbył się Patriotyczny Piknik Rodzinny połączony z Kutnowskim Piknikiem Organizacji Pozarządowych. Nasze Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, a dokładnie Sekcja Plastyczna i Sekcja Kreatywny Senior zgłosiły również swój akces i dołączyły do współorganizatorów.
Na dzieci i ich rodziców czekało przygotowane stanowisko artystyczne.
Chętni ustawiali się w kolejce. Przy pracy można było poczuć prawdziwą malarską wenę i z hasłem ,,wiosna, ach to ty…” sprawdzić swoje umiejętności, a ponieważ ,,malować każdy może” jak powiedział ktoś mądry, powstawały przy pomocy
farb akrylowych, akwareli, plakatówek, pasteli suchych a nawet kawy, prawdziwe dziecięce arcydzieła. A dzieci przy pomocy farb i pędzli przelewały na kartki swoje uczucia, pasje i małe marzenia,
bo ,,malowanie to otwieranie duszy na świat” – to słowa 8. letniej Ani, uczestniczki warsztatów. Wszystkie te prace, które powstały pod okiem Marleny Kluk, będzie można obejrzeć na wystawie plastycznej w Dworku Modrzewiowym.
Na tym samym stoisku, przedstawicielka Sekcji Kreatywny Senior, Róża Banasiak, uczyła, jak posługiwać się techniką quillingu. I tu także nie zabrakło chętnych, a wykonane przepiękne kwiatowe kartki, powędrowały nie tylko do domów bawiących się w ten sposób dzieci, ale także obdarowani zostali nimi goście, przedstawiciele naszych ustępujących i nowych władz miasta.

A wiosna nie pożałowała uczestnikom słońca, więc przytoczę jeszcze raz cytat z piosenki Marka Grechuty ,,Wiosna, ach to ty…”

Tekst: Marlena Kluk
Zdjęcia: Jolanta Baranowska-Komorowska
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony