Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
13
paź

Kutnowskie Dni Seniora na SUTW

UTW
W dniach od 17.09 do 01.10. 2023r. na terenie naszego miasta trwały Kutnowskie Dni Seniora. Głównym organizatorem tych obchodów był Prezydent miasta Kutno
Zbigniew Burzyński.


Jednym ze współorganizatorów tego święta było nasze Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku           
i Kulturalna Kawiarenka dla Seniora w Dworku Modrzewiowym.    


I tak już 20 września w CTMiT w Kutnie sekcja teatralna „Czemu nie?”, wystawiła sztukę
„Mąż zmarł, ale już mu lepiej” w reżyserii Krzysztofa Ryzlaka. Występ widownia przyjęła z  wielkim aplauzem, brawami na stojąco oraz gratulacjami i życzeniami sukcesów dla reżysera
i wykonawców: Barbarze Trzaskalskiej, Wandzie Majchrowicz, Elżbiecie Olejnik, Steni Augsburg, Stefanii Szadkowskiej, Marlenie Kluk, Róży Banasiak , Stanisławowi Borkowskiemu, Andrzejowi Zielonce, Władysławowi Krysiakowi. Gościnnie wystąpili: Helena Kowalska , Ewa Kukuła i Jerzy Gawłowski.

W każdą środę w Kulturalnym Dworku dla Seniora odbywały się zajęcia usprawniające naszą pamięć,
refleks  i koncentrację. Można było zagrać w gry karciane, planszowe czy skrable oraz wymieniać swoje doświadczenia   w tych dziedzinach z innymi seniorami.

W czwartki w Dworku spotykali się seniorzy, których interesowała literatura i rozmowy
o przeczytanych książkach. Spotkania poświęcone były powieściom Dwudziestolecia międzywojennego, przede wszystkim twórczości Zofii Nałkowskiej. Obejrzeliśmy film Jana Rybkowskiego z 1978 r.
pt. „Granica”, a następnie omówiliśmy to dzieło. Mimo, że „Granica” jest powieścią społeczną, polityczną, szczególną uwagę zwróciliśmy na jej aspekt psychologiczny.
Przeprowadziliśmy burzliwą dyskusję kierując się słowami świetnej pisarki „Jakimi jesteśmy ludźmi naprawdę, czy takimi, jak nas widzą inni, czy też takimi, za jakich sami się uważamy”. Trudno jednoznacznie to stwierdzić, ale sądzimy, że ważne jest, by żyć w zgodzie z sobą i otwierać się na  innych.
Do przeczytania polecona została świetna książka australijskiej pisarki współczesnej Liane Moriarty pt: „Niedaleko pada jabłko, ci których kochamy najbardziej, potrafią nas zranić najmocniej”.
Zajęcia prowadziła Maria Wierzbicka.
Piątki były zarezerwowane dla osób, które mają dar artystyczny do dziergania czy szydełkowania. Uczono się wykonywać szydełkiem ozdób choinkowych takich jak dzwoneczki, aniołki, bombki czy gwiazdki. Zajęcia te prowadziła kol. Czesława Markiewicz. Natomiast kol. Halinka Wastowska zdradzała tajniki jak wykonać obraz malowany wełną czy wyczarować wazonik lub łabędzia metodą Origami.
Wszystkie spotkania były umilane pachnącą herbatką, kawą i słodkościami o które zadbały gospodynie Kawiarenki Halina Mikołajczyk, Marlena Kluk i Stefania Szadkowska.
W dni otwarcia Kawiarenki można było obejrzeć wyłożone Kroniki naszego SUTW oraz podziwiać wystawione obrazy wykonane przez naszych słuchaczy.
Opracowanie i zdjęcia Stefania Szadkowska
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony