Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
27
cze

Zabawa z piosenką

UTW

Dnia 7 czerwca 2023 r. w Kulturalnym Dworku Modrzewiowym w Kutnie po raz kolejny zorganizowano dla seniorów z naszego miasta, spotkanie z piosenką.

Autorką pomysłu imprezy, stworzonego na kanwie popularnego niegdyś teleturnieju „Śpiewające fortepiany”, jak i wykonawczynią rekwizytów do konkursu a także osobą obsługującą odtwarzający sprzęt była nasza koleżanka Marysia Chruścielska. Nad „tablicą wyników” czuwała koleżanka Zofia Franczak, skrupulatnie nanosząc na nią ,zdobytą przez poszczególne grupy ilość punktów.
Rywalizacja na „znajomość” piosenek i ich odśpiewanie przebiegała pomiędzy dwoma grupami, w których znaleźli się wszyscy przybyli na spotkanie a grypy oznaczone były czerwoną i niebieską nutką.
Ponieważ scenariusz pozwolił uczestnikom imprezy na przypomnienie sobie piosenek, które w swoim czasie śpiewali prawie wszyscy, nie było więc kłopotów z odgadywaniem na podstawie kilku wylosowanych słów tytułów piosenek i ich odśpiewanie. Piosenki śpiewano na pamięć oraz korzystano z tekstów opublikowanych
w śpiewnikach SUTW „Piosenka jest dobra na wszystko”.
Tego popołudnia śpiewano: Biedroneczki są w kropeczki, Małolatę, Cichą wodę, Szła dzieweczka, Czerwone jagody ,Mexicanę, Lato lato i inne wakacyjne.
Rywalizacja zespołów zakończyła się oczywiście remisem a uczestnicy zabawy żegnając się zabrali ze sobą jej atmosferę i radość śpiewania.
Miłym akcentem spotkania było wręczenie najbardziej rozśpiewanej naszej słuchaczce, Danusi Kawce „złotej nutki”, wydzierganej przez koleżankę Czesię Markiewicz z taką oto dedykacją:
Nie ma mocy na Danutę, która chwyta każdą nutę. Pieśni sypie jak z rękawka, czyżby jej pomogła kawka? Śpiewa, wszystkich nas porywa, złotą nutkę dziś zdobywa”.

Dziękujemy !!!!
Opracowanie i foto: S. Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony