Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
17
maj

Czas zatrzymał młodość na 80-siątce

UTW

10 maja 2023 r. w Dworku Modrzewiowym zapachniało wiosną.
Rozkwitły jabłonie, bzy, konwalie i niezapominajki.

Było to wyjątkowe spotkanie, bo czas przestał płynąć jak rzeka i zatrzymał się
w magiczny sposób. To nie bajka.
Bohaterami tego spotkania byli obecni słuchacze Uniwersytetu i tacy ,którzy z różnych powodów musieli przestać studiować i wziąć „dziekankę”, ale ich wcześniejsza działalność była bardzo istotna i dzięki temu na stałe wpisali się w historię naszego uniwersytetu.
To właśnie im czas zatrzymał się na 80 –siątce.

Numerem pierwszym w tej zacnej grupie, bo taki numer ma na legitymacji, jest Pani Maria Barbara Spera inicjatorka i współzałożycielka naszego Uniwersytetu, który w tym roku obchodzić będzie swoje 16-to lecie.
Oprócz niej w tym szacownym gronie znaleźli się: Marianna Banasiak, Kazimiera Błaszczyk, Daniela Buzak, Jadwiga Grabecka, Bożena Jóźwiak, Barbara Lach, Urszula Patelak, Michał Sinior, Wojciech Trzaskowski, Teresa Jędrzejczak, Wanda Koperska, Jadwiga Poterała, Janina Górska, Janina Kaczmarek, Maria Stępniak, Barbara Dębicka, Zofia Kłodnicka, Ludwik Olesiński.
Na pamiątkę tego spotkania, każdy z honorowych gości, wraz z serdecznymi życzeniami od Zarządu otrzymali obraz malowany wełną. Prace te powstały podczas warsztatów, które prowadziła Halina Wastowska.
Uroczystość uświetnili zaproszeni goście w osobach: Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak oraz Starosta Powiatu Kutnowskiego Daniel Kowalik, który podarował przepyszny tort .
Wokół roznosił się różany zapach, a sprawiły to zapewne róże ,które naszym honorowym gościom podarował Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński.
Była też lampka szampana, przy której odśpiewano gromkie 200 lat. To wszystko było dla ciała, ale i dla duszy też coś się znalazło. Pod koniec spotkania wiosna spłynęła poezją i piosenką. Był to montaż słowno muzyczny przygotowany przez Danutę Kawkę i grupę literacką.
Wszyscy śpiewali razem z Grechutą, Połomskim, Skaldami, Jeżowską i Danutą Rinn. Jeszcze długo po zakończeniu spotkania , po opustoszałych salach Kulturalnego Dworku wędrowała Wiosna ,
a wokół niej zapach kwitnących jabłoni, konwalii i niezapominajek.

Marlena Kluk
Zdjęcia: Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony