Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
14
kwi

Z UŚMIECHEM CI DO TWARZY

UTW

04.04.2023 r. ( w imieniny miesiąca ) dla członków SUTW w Kutnie oraz zaproszonych gości, Pan Jacek Łapiński wygłosił wykład p.t. „ Z uśmiechem Ci do twarzy! Dobry humor - lepsze życie"
"Z uśmiechem nam do twarzy" Jesteśmy wtedy piękniejsi, zauważalni, zdrowsi, lepsi. Ale najpierw trzeba nauczyć się uśmiechać. Nauczyć się wywoływać z siebie uśmiech. Zacząć od rana czynić dzień radosnym. Zamiast siadać przed telewizorem i bezmyślnie patrzeć w ekran - zrobić coś szalonego. Jeśli brak pomysłu, to po prostu zwyczajnie przez okno obejrzeć niebo, słońce, przyrodę, ludzi.
Wyjść do ludzi i dać im siebie radosną / radosnego) i uśmiechniętą/ uśmiechniętego. "Uśmiech rodzi uśmiech". Zatem ponurej osobie podaruj swój uśmiech. To działa, spróbuj. Efektywniej działa niż masaż, ruch, gimnastyka (choć też są potrzebne).
"Uśmiech to zdrowie". Zdrowie - psychiczne. Ruch - zdrowie fizyczne. I o to nam chodzi. W każdym wieku, ale ludziom "Starszakom" - w szczególności.
Nie tłumić emocji, ani dobrych, ani złych. Omijajmy ludzi "toksyków". Szukajmy przyjaznego towarzystwa, np.
w SUTW, do Kulturalnej Kawiarenki na herbatkę i porozmawiać, zagrać w gry planszowe i inne, żeby nie być samemu. Tam mamy siebie nawzajem. Człowiek w towarzystwie uśmiecha się aż 30 razy częściej. Dzieląc się radością, nie zmniejszamy jej zasobów w nas.
Radujmy się tym, że innym podarowaliśmy radość.
Na zakończenie, wykładowca zadał nam "Starszakom" pracę domową. Abyśmy - spacerowali, spotykali się, czytali - pasjonowali się, abyśmy zostali VIP(ami) co znaczy: "Wyjdź i potańcz"
No to do dzieła "Starszaki" !

Stenia Augsburg
Zdjęcia: Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony