Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
29
mar

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 4. im MIKOŁAJA KOPERNIKA z okazji Roku Patrona Szkoły

UTW

21 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie przy ul. Narutowicza 22 odbyło się miłe spotkanie. Na zaproszenie uczniów Szkoły przybyliśmy do szkolnej sali gimnastycznej, my, czyli członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie, którego to siedziba mieści się w Modrzewiowym Dworku przy ul. Narutowicza 20 a więc po sąsiedzku ze szkołą.
Gości, czyli nas, w imieniu społeczności szkolnej powitała Dyrektor Szkoły Pani Katarzyna Narkiewicz, która przybliżyła działalność placówki w zakresie edukacji, tradycji, pracy na rzecz kraju, miasta i środowiska. Jak poinformowała, od kilku lat praca uczniów polega na przyjmowaniu i realizacji programów o różnym charakterze. Opisywane spotkanie wpisało się w ciąg działań i akcji popularyzujących postać i dzieło Wielkiego Polaka Mikołaja Kopernika, jako „znamienitego uczonego, który zmienił postrzeganie świata”, podkreślając, że był to prawdziwy człowiek renesansu – prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz, duchowny i doktor prawa kanonicznego. Zajmował się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową itp. Senat RP na swym posiedzeniu jednogłośnie podjął uchwałę ustanawiającą na terenie RP rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika.
W tym też roku przypada 550 rocznica urodzin i 480 rocznica śmierci wielkiego uczonego.
Jak przystało na gospodarzy, uczniowie klas młodszych oraz klasy przedszkolnej przedstawili nam program artystyczny popularyzujący bohatera projektu a zarazem patrona szkoły. Zresztą nie ma chyba ucznia w szkole, który by nie wiedział, kim był i czego dokonał żyjący na przełomie XV i XVI wieku Mikołaj Kopernik.
Nam, gościom, też nie trzeba było wiele tłumaczyć. Na tle ciekawej scenografii podziwialiśmy tematyczne piosenki i układy taneczne w wykonaniu stremowanych młodych artystów. Wzruszaliśmy się nawet widocznym, ogromnym zaangażowaniem wykonawców w jak najdokładniejszy przekaz artystyczny prezentowanego programu. Mogliśmy też dostrzec staranność wykonania prac plastycznych zgromadzonych na wystawce.
Program uzupełniały uczennice i uczniowie klas starszych, prezentując zebranym niektóre osiągnięcia wypracowane w trakcie innych projektów realizowanych w szkole. Były to między innymi prace plastyczne, czy warsztaty języka angielskiego. Obejrzeliśmy też pokaz udzielania pierwszej pomocy poprzez przeprowadzenie na makietach resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Podczas spotkania mogliśmy też obejrzeć w trakcie prezentacji multimedialnej animację planet Układu Słonecznego.
W naszym (członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie) imieniu członkini Rady Słuchaczy Danuta Zieńkowicz podziękowała za umożliwienie nam poznania naszych młodych Sąsiadów, podziwiania ich pasji i dokonań oraz sposobów poszerzania przez nich wiedzy. Oprócz słodyczy dla artystów podziękowaliśmy tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego spędzenia miło i pożytecznie czasu, gorącymi brawami, mając nadzieję i wzajemnie, że to spotkanie okaże się początkiem naszej współpracy w różnych przedsięwzięciach.

D Z I Ę K U J E M Y !!!!


Opracowanie: Danuta Kawka
Zdjęcia: Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony