Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
15
mar

Dzień Kobiet 2023 w Kulturalnym Dworku z Piosenkami Wojciecha Młynarskiego

UTW

W środę 8 marca 2023 roku w Dworku Modrzewiowym, w ramach spotkań „Kulturalny Dworek” członkinie sekcji literackiej Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprezentowały z okazji Dnia Kobiet dla Pań i nie tylko, program słowno – muzyczny pt. „Piosenki Wojciecha Młynarskiego”, według scenariusza Danuty Kawki.

Panowie członkowie Zarządu i Rady Słuchaczy SUTW: Andrzej Zielonka i Zygmunt Pietrzykowski na wstępie spotkania złożyli Paniom życzenia. W miłej atmosferze przy pysznej kawie, herbacie i słodkościach wieczór umiliły nam piosenki artysty, który tak jak większość mężczyzn, wszystkie kobiety darzył ogromnym szacunkiem.
Koncert rozpoczął się piosenką „Niedziela na Głównym”, w której autor i wykonawca wspomina pewną niedzielę na Dworcu Głównym w Warszawie. Wsiadł do pociągu do Kutna. W naszym mieście poznał ciekawych ludzi, wesoło spędzali czas, brakowało pomysłów na zabawy „W co się bawić”. W czasie tego pobytu poznał miłą panienkę, podobno nawet się zakochał i był przeszczęśliwy, ale panienka rzuciła się w ramiona innego ułana - „Ułańska fantazja”. No cóż, nieszczęśliwą miłość opowiedział w piosence współpasażerom w pociągu podczas powrotu „Och, ty w życiu!”. W miejscu docelowym zaszedł do znanej sobie knajpki, by zaśpiewać kolegom „Polska miłość”. Nie omieszkał autor opowiedzieć o wczasowej miłości do panny Krysi w „Jesteśmy na wczasach”, no i oczywiście „Jest jeszcze panna Hela”. Ale oprócz miłości damsko – męskiej autor odniósł się do bezwarunkowej miłości matczynej, bo przecież „Nie ma jak u mamy’ oraz do miłości pomiędzy wnukami
a babcią „Po co babcię denerwować?”. Spektakl zakończył się piosenką bardzo optymistyczną ”Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę”. Zbliża się wiosna , pomimo jeszcze panującej na dworze zimowej aury, ale wkrótce miejmy nadzieję , że wreszcie do nas zawita, a my dziewczyny powiemy wtedy - czemu nie! Jak
w piosence krzywdy wam biedni chłopcy nie zrobimy!
Sprzęt audiowizualny, z którego popłynęły piosenki wykonane przez samego autora tekstów Wojciecha Młynarskiego w czasie spotkania obsługiwała Jolanta Baranowska - Komorowska. A słowną przeplatankę zaprezentowały: Danuta Kawka, Elżbieta Żółtowska, Barbara Ratajczyk, Jadwiga Grabecka, Jolanta Baranowska – Komorowska, Joanna Kicała –Kowalczyk, Stenia Augsburg, Marlena Kluk oraz Maria Chruścielska. Wydarzenie fotograficznie utrwaliła Stenia Szadkowska.
Dziękujemy gospodyniom „Kulturalnego Dworku” oraz uczestniczkom i uczestnikom spotkania za miły nastrój.


Autor: Elżbieta Żółtowska
Zdjęcia: Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony