Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
02
list

Kulturalny happening z dziadkami

UTW

23 września 2022 r. kutnowski Dworek Modrzewiowy rozbrzmiewał gwarem, radością
i częstymi wybuchami śmiechu. Przyczyną tej wesołości było mianowicie spotkanie młodości z dojrzałością, bowiem w ramach Kutnowskich Dni SenioraSUTW
w Kutnie
zorganizowało „ Kulturalny happening z dziadkami”.
Projekt „Kulturalny happening z dziadkami” realizowany był w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów – MIKROGRANTY W Kutnie 2022 finansowanego z budżetu Miasta Kutno.
W poszczególnych pomieszczeniach dworku rozlokowały się kręgi tematyczne wynikające z zajęć prowadzonych w SUTW tj. : krąg literacko – historyczny, krąg plastyczny, krąg teatralny i krąg rękodzieła. Był jeszcze krąg prozdrowotny, który młodość dedykowała swoim „starszym koleżankom i kolegom”. Uczennice i uczniowie Akademickiego LO w Kutnie ze swoją opiekunką, prowadzili instruktaż w kierunku podstawowych samobadań m.in. pomiar ciśnienia krwi, glikemii, saturacji, podstawowy zestaw ćwiczeń, a także jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięcia.
Przy szerokim stole w pomieszczeniu kręgu plastycznego zasiadły osoby, które kredkami, farbami, kawą chciały swoją pracą uwiecznić obecność w tym dniu. Ponadto w pomieszczeniu na sztalugach wystawiono prace osób, które uczestniczą w sekcji plastycznej.
Osoby skupione w kręgu literacko – historycznym, słuchały wybranych utworów napisanych przez słuchaczu SUTW. Utwory te były zawarte w wydawnictwach SUTW, ale także nowe, które zostały napisane w ostatnim czasie. Swoje utwory prezentowały m.in. Janina Kaczmarek, Maria Szczesiak, Marlena Kluk, Danuta Kawka, Elżbieta Żółtowska. Można było także zapoznać się z działalnością UTW – SUTW na przestrzeni minionych lat, uwiecznionych w przepięknych KRONIKACH.
W kręgu rękodzieła królowały Halina Głogoza i Danuta Konopczyńska prezentujące arcydzieła kobiecych rąk: przepiękne lalki, serwety, czapki, i szale. Działalność tą łączyły z częstowaniem wszystkich gości kawą, herbatą oraz ciastem upieczonym przez nasze słuchaczki.
Zajęcia w przedstawionych kręgach rozśmieszali i rozbawiali artyści teatru SUTW – „ Czemu nie?”
w składzie: Elżbieta Olejnik, Marlena Kluk, Barbara Trzaskalska, Stanisława Augsburg, Wanda Majchrowicz, Róża Banasiak, Stefania Szadkowska, Dominika Staniszewska ( gościnnie ), Stanisław Borkowski, Andrzej Zielonka, Władysław Krysiak. Artyści w siedmiu odsłonach przedstawili zebranym gościom sztukę p.t. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, która podobała się wszystkim, nagradzając wykonawców brawami i pozytywnymi komentarzami.
Przez podwoje dworku przewinęło się sporo mieszkańców naszego miasta. Gośćmi naszymi były również dzieci
z Domu Dziecka ze swoją opiekunką.
Nad całością czuwała przewodnicząca SUTW Maria Wierzbicka.
Było to świetne przedsięwzięcie, należało by rozważyć, czy można by wpisać na stałe w kalendarz imprez SUTW.

Opracowanie: Jolanta Baranowska - Komorowska
Zdjęcia: Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony