Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
07
lip

Wystawa prac słuchaczy sekcji plastycznej

UTW

Styczeń 2022 r. rozpoczął I semestr nowego roku akademickiego w SUTW w Kutnie.
Po tak długiej pandemicznej przerwie, rozmachały się pędzle w sekcji plastycznej. Tym razem nasza artystyczna wena mogła rozbłysnąć dzięki gościnności gospodarza Domu Nauczyciela.
To tu w każdą środę rozkładaliśmy sztalugi oraz farby i tworzyliśmy nasz wyśniony, kolorowy świat.
Nie tylko miejsce się zmieniło, ale także osoba prowadząca. Dzięki Danusi Ujazdowskiej, jej umiejętnościom wytwarzania ciepłej, wyjątkowej atmosfery, czas szybko mijał. Każdym zajęciom towarzyszył radosny śpiew uniwersyteckich malarzy.
Kiedyś usłyszałam mądre słowa, że malować każdy potrafi i nie ma znaczenia czy są to skromne prace, czy arcydzieła. Ważne jest, że w ten sposób można przenieść na płótno wszystkie swoje wizje, uczucia, a przy okazji znaleźć spokój i satysfakcję.
I semestr zakończył się wystawą obrazów, które udało się nam wyczarować. Na nich pojawiły się pejzaże
i wiosenne kwiaty, w słońcu i w deszczu. Pojawiła się też pani Wiosna, malowana różną techniką.
Co niektórym udało się też uchwycić pędzlem aromat kwiatów, z ogrodu Danusi, do którego na zajęcia w plenerze zaprosiła nas prowadząca sekcję.
Jednym słowem, ta wyjątkowa wystawa, zorganizowana w Kulturalnym Dworku dnia 8 czerwca 2022 r. ukazała to wszystko, co gra w duszach członków sekcji: Danuty Ujazdowskiej, Marleny Kluk, Władysława Krysiaka, Anny Orlińskiej, Róży Banasiak, Wandy Majchrowicz, Teresy Arkusz, Anny Trzaskalskiej, Eleonory Dąbkowskiej – Świeżawskiej, Barbary Szczygielskiej.
Czas przy aromatycznej herbacie, specjalnoścach Pań z Dworku i wypiekach naszych malarek, z pewnością nie należał do straconego. A my już wyobrażamy sobie, jakie malarskie cuda będziemy tworzyć w II semestrze.

Opracowanie : Marlena Kluk
Zdjęcia : Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony