Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
27
maj

4. PREMIERA TEATRU „CZEMU NIE?”

UTW

W kwietniu 2019 r. byliśmy o krok od premiery sztuki Izabeli Degórskiej „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Ale przeszkodziła nam pandemia.
Teatr Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Czemu nie?”, jak i cały uniwersytet zawiesił działalność. Długo czekaliśmy na zakończenie pandemii, zastanawiając się, czy kiedykolwiek uda się nam odsłonić przed publicznością tajniki śmierci i zmartwychwstania Leona Stachurskiego.
I udało się. 20 maja 2022 r. odbyła się premiera, a tym samym widzowie naocznie przekonali się, że na nic zdał się toczek z czarną woalką i szybki akt zgonu, wystawiony przez pijaną lekarkę, bo zmarły Leon ostatecznie wrócił do żywych. Nie pomogły też starania grabarza, aby pochować przyjaciela w kanadyjskiej trumnie z szybką.
Tak naprawdę to do końca nie wiadomo, co było przyczyną tego zmartwychwstania – zbyt słaba trucizna
w jabłeczniku, zły przepis sąsiadki Krzyżanowskiej, błąd w sztuce lekarskiej, a może jednak cud, o którym przekonana była siostra Łucja.
Najważniejsze jednak, że tak długo oczekiwana premiera doszła do skutku, a cała obsada tej czarnej komedii, mogła, po raz kolejny, zaprezentować swój kunszt aktorski przed wspaniałą publicznością, która przez trzy spektakle nagradzała aktorów owacjami na stojąco.
W sztuce wystąpili: Barbara Trzaskalska, Stanisław Borkowski, Dominika Staniszewska ( gościnnie) Andrzej Zielonka, Elżbieta Olejnik, Marlena Kluk, Maria Jabłońska, Jerzy Gawłowski, Stefania Szadkowska, Wanda Majchrowicz, Stenia Augsburg, Róża Banasiak, Władysław Krysiak.
Swój sukces zawdzięczamy nie tylko ciężkiej pracy wykonawców, ale przede wszystkim wspaniałej reżyserii Krzysztofa Ryzlaka, który jest nie tylko świetnym profesjonalistą, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, który w to co robi, wkłada całe serce.
Dziękujemy Krzysiu, bo bez Ciebie nie byłoby nas.
Dziękujemy również wszystkim, którzy brali udział przy powstaniu i realizacji tej sztuki, a mianowicie: Pawłowi Łabędzkiemu, Jarosławowi Szymaniakowi, Radosławowi Rojewskiemu (Dyr. KDK), Marcinowi Żylakowi, Marcie Fijałkowskiej, Agnieszce Dąbrowskiej – Walczak oraz Agnieszce z kasy, bo to dzięki Wam wszystkim, my odnosimy sukcesy.

Opracowanie: Marlena Kluk
Zdjęcia: CTMiT

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony