Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
20
maj

Przyjemny początek maja…

UTW

Niedzielę, 08.05.20022 r. rozpoczęliśmy spacerem po ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, podziwianiem budzącej się przyrody i pięknej panoramy naszej stolicy.
A później byliśmy w teatrze…Och Teatrze
Obejrzeliśmy spektakl „SŁONECZNI CHŁOPCY”, w których tym razem wcielili się panowie Artur Barciś i Cezary Żak. To historia dwóch zapomnianych aktorów, którzy swoimi skeczami przez lata bawili publiczność, skupiając przed telewizyjnymi ekranami całe rodziny. Postrzegani byli jako nierozłączny duet, w rzeczywistości nie mogą znieść swojego towarzystwa. Od lat pozostają skłóceni, nie utrzymują kontaktu. Pewnego dnia dostają intratną propozycję powrotu do studia telewizyjnego ze swoim legendarnym popisowym numerem. Ostatni raz mogą wystąpić razem.
I w tym momencie zaczyna się „śmiech przez łzy”, zarówno dla bohaterów, jak też widzów. Widzimy dramat starych ludzi, którzy nie chcą pogodzić się z upływem czasu, zapomnieniem, końcem ich aktywnego świata. Obaj zdają sobie sprawę ze starzenia się, ale dopiero w konfrontacji, „przejrzeniu się w sobie nawzajem” dostrzegają definitywny koniec aktorskiego życia i uświadamiają sobie wartość przyjaźni. Widzowie mają okazję nie tylko do refleksji nad przemijaniem i wartością relacji międzyludzkich, ale także do emocjonalnego włączenia się w dramat postaci. Dzieje się to dzięki mistrzowskiej grze obu Panów – Cezarego Żaka i Artura Barcisia.
SŁONECZNI CHŁOPCY są spektaklem jubileuszowym Cezarego Żaka, który w 2021 roku obchodził swoje 60. urodziny oraz Artura Barcisia, świętującego swoje 65. urodziny.
Spektakl wyreżyserował pan Marcin Hycnar, a Mistrzom towarzyszą pp. Martyna Krzysztofik i Fabian Kocięcki.
Polecamy tę tragikomedię wszystkim, którzy nie wierzą, że szybko przychodzi pożegnanie, wprawdzie rozłożone na etapy, ale jednak…
Dziękujemy Hani Gontarek i Jackowi Paulowi za tę wiosenną przyjemność.

Opracowanie: Maria Wierzbicka

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony