Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
19
gru

Jaka to piosenka? - turniej w Kulturalnym Dworku

UTW

8 grudnia 2021 roku Kawiarenkę „Kulturalnego Dworku” po raz kolejny „opanowała” piosenka.
Autorką pomysłu imprezy, stworzonego na kanwie popularnego niegdyś teleturnieju „Śpiewające fortepiany”, prowadzonego przez Rudiego Szuberta, jak
i pomysłodawczynią i wykonawczynią rekwizytów do konkursów a także osobą obsługującą sprzęt odtwarzający nagrane wcześniej piosenki i wspaniale prowadzącą spotkanie była nasza koleżanka Marysia Chruścielska. Nad „tablicą wyników” czuwała koleżanka Zosia Franczak, skrupulatnie nanosząc na tablicę, zdobytą przez poszczególne grupy ilość punktów.
Rywalizacja na „znajomość” piosenek i ich odśpiewanie przebiegała pomiędzy dwoma grupami, w których znaleźli się wszyscy przybyli na spotkanie a grupy oznaczone były przy pomocy nutek czerwonej i niebieskiej.
No i się zaczęło! …
Ponieważ scenariusz pozwolił uczestnikom imprezy na przypomnienie sobie piosenek, które w swoim czasie śpiewali prawie wszyscy, nie było więc kłopotów z odgadywanymi na podstawie kilku wylosowanych słów, czy fragmentów zasłyszanych melodii, piosenek, które z ogromnym zaangażowaniem wspólnie śpiewano. Również propozycje wykonania piosenek na podstawie skojarzeń sugerowanych przez rysunki nie sprawiała uczestnikom trudności.
„Jesienne róże”, „Obozowe tango”, „Czarne oczy” i wiele innych śpiewanych tamtego wieczoru dawnych przebojów sprawiły, że zebrani w Dworku Modrzewiowym nie tylko miłośnicy piosenki na kilka chwil mogli powrócić do dawnych czasów, dawnych zdarzeń czy dawnych emocji.
Ponieważ turniej wygrała grupa czerwonej nutki, w nagrodę (tak, jak w „Śpiewających fortepianach”) na wniosek laureatów wszyscy zaśpiewali:
„Szła dzieweczka do laseczka,
do zielonego.
Ha, ha, ha …”.
Dziękujemy Marysiu !!!

Opracowanie : Danuta Kawka
Zdjęcia : Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony