Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
01
gru

To tylko jest dłuższa podróż...

UTW

W dniu 05.11.2021 r. w Dworku Modrzewiowym w Kutnie, odbyło się drugie spotkanie w ramach programu
„Kulturalny Dworek wraz z kawiarenką dla seniorów”.
Przebiegało ono pod hasłem „To tylko jest dłuższa podróż”, z szarymi przystankami pamięci, a poświęcone było słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kutnie, którzy przez lata jego działania odchodzili do innego wymiaru.
Wśród nich znaleźli się: Barbara i Mirosław Spikowscy, Jerzy Grzybowski, Elżbieta Garbalińska – Piotrowska, Kazimiera Cieśla, Mirosław Simiński, Halina Szmagaj, Wanda Grażyna Walczak, Aleksander Wiliński, Bożena Taranta, Jadwiga Włodarczyk, Jan Wawrzyniec Kowalczyk, Alina Matusiak, Urszula Sinior, Jerzy Tyrański, Halina Kubiak i Teresa Stanisława Jankowska.
Nie wszystkich poznaliśmy bliżej, nie udało im się z nami na tyle pobyć, by ujawnić swoje zainteresowania i pasje. A przecież takie mieli z pewnością. Oni także pozostaną w naszej pamięci. Wierzymy, że spacerują sobie po zielonych niebiańskich łąkach.
Dzięki prezentacji medialnej, przygotowanej przez Stefanię Szadkowską, osoby te ożyły w pamięci bliskich, przyjaciół i znajomych, tych wszystkich, którzy zatrzymali się na tym przystanku szarej pamięci. Wiele osób wzruszyło się słuchając w wykonaniu Jadzi Włodarczyk piosenki „Mój chłopak zna cały świat” oraz Olka Wilińskiego, który w Bieszczadach chciał sobie ułożyć życie.
Temu wyjątkowemu spotkaniu, w przygotowaniu którego miały swój udział – Michał Sinior, Danuta Konopczyńska, Halina Głogoza, a także Maria Wierzbicka i Danuta Kawka, towarzyszyła muzyka i poezja znanych poetów oraz utwory Danieli Mikołajczyk, jednej z matek, słuchaczek SUTW.
Piosenki „Liberta” czyli „Chwila ta” w wykonaniu Róży Banasiak i Andrzeja Zielonki, a także końcowa ich piosenka „Wszystkie chwile”, pochwycona przez zebranych i wspólnie śpiewana, stworzyły rodzinną ciepła atmosferę,
a zadawane pytania „czemu tak musiało być” i „dlaczego życie ucieka”, pozwalały zrozumieć, jak ważne są w życiu wszystkie chwile spędzone razem i uświadomić sobie, że nie wolno pozwolić , aby ich ślad został zatarty przez czas.
Program przygotowały Stefania Szadkowska i Marlena Kluk.

Opracowanie : Marlena Kluk
Zdjęcia : Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony