Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
01
gru

Uniwersytecie wracaj!

UTW

15 października 2021 r., o godz.17.00 po długiej, pandemicznej przerwie, Dworek Modrzewiowy ponownie ożył.
Na spotkanie słuchaczom SUTW w Kutnie i nie tylko im, wyszła kultura, a właściwie, to oni wrócili, aby się z nią spotkać.
Było to pierwsze z pięciu zaplanowanych przez Marlenę Kluk, z inicjatywy Zarządu, spotkań w ramach programu „Kulturalny Dworek wraz z kawiarenką dla seniorów”, które mają miejsce
w wybrane piątki i środy do końca grudnia 2021r.
Przybyłych na spotkanie gości i słuchaczy SUTW, przywitała Marlena Kluk swoimi wierszami „Nie mam czasu na starość” i „A ja pod tę górę!”.
To spotkanie, przebiegające pod hasłem „Uniwersytecie wracaj”, pomogło napłynąć wspomnieniom i pokazało, jak to u nas było, gdy jeszcze nie zabroniono nam działać.
Program przygotowany przez Danutę Kawkę, oparty został na wcześniejszym jej scenariuszu, który sekcja literacka zaprezentowała 12 czerwca 2019r. podczas wycieczki do Łowicza, Arkadii i Nieborowa, zorganizowanej Przez Andrzeja Zielonkę dla starostów i słuchaczy naszego SUTW, którzy aktywnie uczestniczyli w działalności uniwersytetu. Impreza ta, jedna z wielu była podsumowaniem 10-ciu lat istnienia UTW w Kutnie.
Dziś, po długich miesiącach pandemicznej przerwy, powróciliśmy, by wspólnie zaśpiewać:
„Nie musimy Was zapewniać – sami wiecie,
że w Kutnowskim fajnie Uniwersytecie ,
A, że nasz jest, to „Wiek Trzeci” w nazwie ma,
Da nam wiedzę, da przyjaciół, zdrowie da….”

Na program spotkania, w którym mieliśmy okazję ponownie uczestniczyć, profesjonalnie przygotowanego przez Danutę Kawkę, złożyły się nie tylko wspólnie śpiewane piosenki, ale także teksty, które pozwoliły zebranym zrozumieć, na czym polega funkcjonowanie naszego uniwersytetu.
Należy podkreślić, że zarówno słowa mówione przez członków sekcji literackiej, jak i teksty piosenek, do znanych melodii, napisane zostały przez prowadzącą to spotkanie Danutę Kawkę. To ona stworzyła ciepłą, rodzinną atmosferę i sprawiła, że poczuliśmy się wśród przyjaciół.
Ten wspaniały nastrój podgrzewany był blaskiem świec i wyjątkową herbatą, serwowaną przez zawsze uśmiechnięte panie z kawiarenki, Halinkę Głogozę i Danusię Konopczyńską. Taką herbatę można wypić tylko w Kulturalnym Dworku. Im też należy się podziękowanie za przygotowanie i wystrój sali, utrzymany w jesiennej tonacji.

Zaśpiewajmy zatem jeszcze raz:
„Zawiruje świat znów ubędzie nam lat
i zagości radość w nas i zakwitną bzy,
spełnią nam się sny w ten magiczny , wspólny czas”

Opracowanie: Marlena Kluk
Zdjęcia: Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony