Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
22
wrz

"Myślę pozytywnie... mimo wszystko" - spotkanie z psychologiem

UTW

W tegorocznym programie Kutnowskich Dni Seniora, wśród różnorodnych, ciekawych propozycji znalazła się informacja, że w Dworku Modrzewiowym dnia 17 września
o godz.18.00
planowane jest spotkanie z psychologiem. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie.
Rozmowa pod hasłem „Myślę pozytywnie... mimo wszystko”, którą z uczestnikami spotkania przeprowadziła Psycholog Pani Anna Bojzan dotyczyła podejmowanych przez każdego indywidualnie działań dla zminimalizowania i jak najkorzystniejszego dla siebie pokonywania różnorodnych przeszkód i trudności jakie niesie codzienność. Za bardzo pomocne w realizacji tego celu uważa się podjecie starania o wyłączenie emocji i zaangażowanie myślenia oraz oparcie się o doświadczenie i pomoc ze strony życzliwych sobie osób.
Uczestnicy spotkania chętnie wypowiadali się na omawiany temat, dzieląc się własnymi doświadczeniami z nim związanymi a także chętnie podejmowali propozycje warsztatowe zaproponowane przez prowadzącą spotkanie.
Z interesujących wypowiedzi wynikało dla wszystkich uczestników to, że tak, jak w chwilach dobrych i w tych trochę stresujących a także w tych, w których może się wydawać, że nie ma dobrego „wyjścia z sytuacji” należy zawsze pamiętać o uśmiechu i optymizmie bo to właśnie z nimi łatwiej żyć !
Serdecznie dziękując Pani Annie Bojzan liczymy na więcej takich spotkań, które nie tylko pozwolą nam sięgać do minionych zachowań ale i wskazywać nam sposoby do polepszania jakości naszego obecnego życia.
Dziękujemy również Paniom Danucie Konopczyńskiej i Halinie Głogoza za to, że zadbały, by na stolikach uczestników imprezy nie zabrakło gorących napoi i słodkich dodatków.
Spotkanie z psychologiem zostało sfinansowane w ramach realizacji zadania publicznego "Życie po pandemii - edukacja prozdrowotna i prospołeczna dla seniorów" ze środków budżetu Miasta Kutno.

Tekst: D.Kawka
Foto: S.Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony