Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 534 085 405
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
26
list

Z jakimi sprawami możemy się zgłaszać do Notariusza

UTW

Dnia 19 listopada 2019 r. licznie zgromadzeni w auli Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie członkowie kutnowskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku rozmawiali o roli notariusza w społeczeństwie oraz dowiedzieli się z jakimi sprawami można się do niego zwracać.

Temat ten przybliżył Notariusz Łukasz Borkowski prowadzący Kancelarię Notarialną w Kutnie.
Słuchacze byli szczególnie zainteresowani tym, w jaki sposób rozporządzić własnym majątkiem przekazując jego składniki następcom, by zapewnić gwarancję poprawności wykonywania czynności oraz ich zgodności
z obowiązującymi w naszym Kraju przepisami prawa.

Gość zapoznał obecnych ze sposobami rozporządzenia majątkiem oraz wskazał na konieczność sporządzania umów, odpowiednich do obranego sposobu przekazania składników majątkowych np. o darowiźnie czy
o zabezpieczeniu dożywocia jak i testamentów, które to dokumenty najlepiej sporządzać na piśmie i w obecności notariusza, co w przyszłości zagwarantuje bezpieczną i zgodną z prawem ich realizację.
Omówiono także zagadnienia dotyczące zachowku oraz wydziedziczenia członka rodziny, w celu pozbawienia go zachowku, zgodnie z wolą osoby sporządzającej testament.
Rozmawiano również o sporządzaniu innych aktów notarialnych przy zawieraniu różnych transakcji co pozwoli uniknąć wielu sytuacji powodujących straty na skutek działania nieuczciwych kontrahentów.
Notariusz Łukasz Borkowski zaprosił zebranych na Dni Otwarte Notariatów. Dnia 30 XI 2019r.
w godzinach od 10.oo do 16.oo w Kutnowskim Domu Kultury kutnowscy notariusze będą nieodpłatnie udzielać porad notarialnych dla mieszkańców miasta, co będzie miało na celu podniesienie świadomości prawnej społeczeństwa.


Danuta Kawka
foto Stefania Szadkowska
 

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony