Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 534 085 405
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
26
list

"Co sie w duszy komu gra..."- sceny z "Wesela" St. Wyspiańskiego w wykonaniu uczniów liceum J. Kasprowicza w Kutnie

UTW
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kutnie już wiedzą ,,Co się w duszy komu gra…” za sprawą grupy teatralnej naszej szkoły – Pre-TEXT. Spektakl mogliśmy oglądać 20 listopada 2018 roku w Kutnowskim Domu Kultury. Salę widowiskowa wypełniła liczna widownia.
Pierwszą część spotkania uświetniło przemówienie uczennicy klasy drugiej – Mai Kondras. ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to jeden z najważniejszych dramatów w polskiej literaturze, tekst trudny w odbiorze, ale jeśli poddamy się jego magii, odnajdziemy bogactwo przenikliwych refleksji i dowcipnych obserwacji obyczajowych. Mimo że od premiery dzieła minęło 118 lat, ,,Wesele” zaskakuje swoją ponadczasowością.
Scenariusz: Anna Ambroziak
Reżyseria: Barbara Rostek-Nowacka, Anna Ambroziak
Asystent reżysera: Maja Kondras
Aktorzy: Karina Pasikowska, Paweł Cegiełka, Julian Kozanecki, Wiktoria Kapica, Katarzyna Lisiak, Sylwia Kogucińska, Bartłomiej Zimny, Maciej Woźniak, Kacper Idzikowski, Agata Daniel, Aneta Łuczyńska, Kasandra Woźniak, Jakub Żurek, Agnieszka Rojek, Karol Kozanecki.
Wybór utworów muzycznych: Marta Wiśniewska
Oprawa muzyczna: Klaudia Fiszer, Mateusz Ozdowski
Oprawa multimedialna: Marcin Michalski
,,Serce – a to Polska właśnie” ta świadomość towarzyszyła Polakom w najtrudniejszych momentach naszej historii. Napawała dumą w chwilach najpiękniejszych. Tej świadomości nie wyzbył się Stanisław Wyspiański.
Nie wyzbył się również wewnętrznego genu wolności, który został wyeksponowany w ,,Weselu”. Tego genu nie zatracili współcześni artyści, dzięki którym mogliśmy wysłuchać Marii Nodzak, Zuzanny Jóźwiak, Agaty Daniel
w piosenkach ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” Grzegorza Tomczaka, ,,Wolność” i ,,Ojczyzna” Marka Grechuty. Widzowie nagrodzili wszystkich gromkimi brawami.

Słuchacze Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku pragną bardzo serdecznie podziękować za możliwość udziału we wspaniałym spektaklu teatralnym, czujemy się wyróżnieni i szczęśliwi, że mamy w mieście taką mądrą
i zdolną młodzież. "Wszyscy chcemy być prawdziwie wolni, bez względu na wiek".

Opracowanie i zdjecia: II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony