Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
22
maj

„Mój artystyczny świat…” - prace malarskie Janiny Górskiej i innych członków sekcji plastycznej i florystycznej i „jeszcze coś...”

UTW

Przybyli na spotkanie dnia 12 maja 2017 roku do świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych goście spodziewali się jak zwykle podczas takich imprez (cykl „Niech no tylko zakwitną jabłonie” pod hasłem „Moje pięć minut”), że barwnym akcentem wnętrza będzie ekspozycja prac malarskich wykonanych przez członkinie sekcji plastycznej UTW. Jednak to, co zastali okazało się zaskoczeniem gdyż nie tylko większa ilościowo, bogata w formy i barwy okazała się wystawa malarstwa ale towarzyszyła jej też prezentacja prac i kompozycji wykonanych przez członków sekcji florystycznej .

Spotkanie prowadziła Marlena Kluk.

Większa jak na dotychczasowych wernisażach była ilość wystawców eksponowanych prac. Goście, którzy przybyli na spotkanie z twórczością :

Janiny Górskiej (prace malarskie),

Jolanty Baranowskiej (kompozycje florystyczne, prace malarskie),

Heroniny Glindy ( origami i fotografia),

Ewy Krupskiej-Sikorskiej (prace malarskie),

Anny Kryściak (prace malarskie)

Zofii Mońko ( kompozycje florystyczne i prace malarskie)

mogli obejrzeć ich dokonania artystyczne oraz usłyszeć od autorek historie związane z motywami podjęcia działalności plastycznej, z upodobaniami tematycznymi, z wyborem technik malarskich oraz z innymi interesującymi widzów zagadnieniami dotyczącymi ich twórczości.

Uzyskana w trakcie rozmów z autorkami wystawy wiedza na temat ich „plastycznej przygody” została utrwalona w trakcie konkursu dla widzów, jaki przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Olejnik. Na pytania związane z tworzeniem i z twórczością bohaterek imprezy odpowiadali: Danuta Lemańska, Halina Wastowska i Andrzej Zielonka.

W tym „turnieju wiedzy” dwa pierwsze miejsca zdobyli Halina Wastowska i Andrzej Zielonka

a drugie miejsce przypadło Danucie Lemańskiej. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów.

To bardzo miłe spotkanie zakończone zostało w sposób poetycki. Elżbieta Olejnik, która swój artyzm realizuje poprzez grę aktorską w zespole teatralnym i kabarecie UTW wkładając

w kreowane przez siebie postacie sceniczne cały swój kunszt i talent aktorski, w brawurowy sposób przedstawiła zebranym wiersz Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”.

Dziękujemy bohaterkom spotkania i organizatorom za ten „jeszcze jeden” wspaniały, artystyczny wieczór.

Opracowanie : D. Kawka

Zdjęcia : S. Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony