Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
01
cze

„ Z piosenką przez świat….” rozśpiewany Kulturalny Dworek

UTW

25 maja 2022 roku z inicjatywy koleżanek sekcji literackiej SUTW w Kutnie, odbyło się pełne radości i uśmiechu spotkanie osób, które lubią śpiewać i wspominać melodie ze swoich młodzieńczych lat…
Przypominaliśmy sobie melodie czasu, który pozostał za nami, czyli mniej więcej na połowę ubiegłego wieku…
Wędrowaliśmy przez kontynenty wspominając znane przeboje z tamtych lat. Pierwsze lądowanie odbyło się na archipelagu na Oceanie Indyjskim, wystartowaliśmy piosenką „Indonezja” by następnie udać się do Gruzji
i przypomnieć sobie hit tamtych lat „Batumi”.
Następnie odwiedziliśmy Europę, by w Grecji odnaleźć nutki przeboju „Akropol”, a we Włoszech odświeżyć romantyczne uniesienia w piosence „Capri”. Z pięknej wyspy przenieśliśmy się do Austrii, aby wspomnieć serial telewizyjny „Doktor z alpejskiej wioski” melodią  „Z tyrolskich białych chat”. Ta pieśń popłynęła dolinami do Francji, aby w Paryżu odnaleźć nutki piosenki „Sekwana”.

Melodia niesie nas w inne rytmy, na kolejne kontynenty, a mianowicie do Ameryki Płd., na brazylijską pampę
i słyszymy jak brzmi „El bajo”, następny etap to Meksyk, gdzie kołysze nas „Meksykana”. Jeszcze na chwilę pozostajemy w Ameryce Łacińskiej, by na Morzu Karaibskim odwiedzić piękną wyspę, która czaruje nas swą piosenką „Kuba – wyspa jak wulkan gorąca….”.

Czas podróży kiedyś się kończy, więc wróciliśmy do naszego kraju melodią „Tu jest moje miejsce..”. Uczestnicy spotkania żywo reagowali na każdą z melodii, występ został bardzo ciepło przyjęty, a ponadto na zakończenie wszyscy uczestnicy dodatkowo odśpiewali kilka znanych piosenek, by zakończyć piosenką „Hej Sokoły”.

Tę świetną zabawę przygotowała Danuta Kawka, lektorkami były: Stenia Augsburg, Jolanta Baranowska – Komorowska, Maria Chruścielska, Danuta Kawka, Joanna Kicała – Kowalczyk, Barbara Ratajczyk, przy współpracy i pomocy Anny Olejniczak i Danuty Konopczyńskiej.

Opracowanie: Jolanta Baranowska –Komorowska
Zdjęcia: Stefania Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony