Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 534 085 405
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
13
cze

Wyjazd dla aktywnych SUTW w Kutnie do Piotrkowa Trybunalskiego 2019

UTW
Dnia 8 czerwca 2019 r. odbył się po raz kolejny wyjazd edukacyjno – integracyjny zorganizowany przez Zarząd SUTW jako podziękowanie dla najaktywniejszych słuchaczy uniwersytetu to jest: Starostów, Zarządu, Rady Słuchaczy, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego.

W tym roku zwiedzaliśmy Piotrków Trybunalski. O jego historii i zabytkach opowiadał nam Pan Mirosław Niewiadomski przewodnik PTTK w Piotrkowie.
Piotrków Trybunalski to miasto królewskie, w którym od XIII wieku odbywały się zjazdy rycerskie, zjazdy generalne szlachty polskiej. Synody duchownych, obrady sejmowe i sesje Trybunału Koronnego.
Wśród zabytków godnych polecenia obejrzeliśmy: Zamek Królewski, Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, Kościół Farny, Wielką Synagogę, Cerkiew Prawosławną, zespół dawnego Klasztoru SS. Dominikanek. Szczególny klimat miastu nadaje architektura Starówki z wąskimi uliczkami i pozostałościami murów obronnych.
Przeszliśmy również Traktem Filmowym, gdzie były nagrywane zarówno polskie jak i zagraniczne filmy.
Po turystycznych wrażeniach uczestnicy wyjazdu zostali zaproszeni do restauracji „Relax” na smaczny obiad. Uczestnicy nie tylko zaspokoili głód, ale mieli też możliwość zrobić coś dla duszy. Postarała się o to Danusia Kawka, która z sekcją literacką zorganizowała dla wszystkich uczestników zabawę z piosenkami folklorystycznymi małych miast i przedmieść p.t. „Dzisiaj Bal u Weteranów”.
Piosenki połączone były słowem wiążącym wykonanym przez członków sekcji literackiej. W miłej i rozśpiewanej atmosferze czas szybko nam upłynął.
Dziękujemy Zarządowi SUTW w Kutnie za wspaniały wyjazd edukacyjno – integracyjny.

Opracowanie i zdjęcia : S. Szadkowska
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony