Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 534 085 405
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
14
list

Wyjazdy edukacyjn0 - kulturalne SUTW w Kutnie w październiku i listopadzie 2018

UTW

Nowy rok akademicki 2018/2019 rozpoczęliśmy trzema wyjazdami edukacyjno kulturalnymi do teatrów w Łodzi i Warszawie.

19 października 2018 r. byliśmy w Teatrze Muzycznym w Łodzi na musicalu „Człowiek z La Manchy”– jednej z najpiękniejszych legend o historii błędnego rycerza, Don Kichota z Manchy. To również jedna z najbardziej wzruszających opowieści o mądrości i głupocie, o marzeniach i rzeczywistości, a także o teatrze
i życiu. Opowieść rozgrywa się w dwóch planach: w więzieniu sewilskim i w La Manchy – krainie przygód Don Kichota i Sancho Pansy. W roli Don Kichota wystąpił wspaniały artysta Zbigniew Macias.

28 października 2018 r. mieliśmy wspaniałą okazję uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości w Teatrze Wielkim w Łodzi – niepowtarzalnym widowiskiem multimedialnym - mądrym i refleksyjnym, niezwykle efektownym i wielowarstwowym, dającym sposobność do zadumy, przemyśleń i osobistych doznań nie tylko artystycznych , ale też niosącym mądrą, radosną rozrywkę i chwile relaksu. W „Balu u Naczelnika” na scenie cały czas trwała radosna zabawa karnawałowa, a wprowadzone epizody zobrazowały istotne wydarzenia
z historii Polski , od czasu odzyskania niepodległości, aż do współczesności.
Wystąpił cały zespół Teatru Wielkiego w Łodzi: chór, orkiestra, balet, soliści m.in. Dorota Wójcik, Agnieszka Makówka, Grzegorz Szostak, a także znane gwiazdy polskiej estrady, zespół Trubadurzy, Michał Szpak ,Piotr Cugowski.

4 listopada 2018 r. w Teatrze Współczesnym w Warszawie w sztuce „Lepiej już było”, podziwialiśmy wspaniała grę aktorską Marty Lipińskiej, która wcieliła się w Esmeraldę Quipp, aktorkę na bardzo skromnej emeryturze. Jako osoba niekonwencjonalna i bardzo zdesperowana usiłowała w niebanalny sposób rozwiązać swoje problemy. Śledziliśmy jej zabiegi- rodem z komedii gangsterskiej - z podziwem i rozbawieniem, co nie przeszkadzało nam zadumać się nad smutnym losem wielu samotnych, niedofinansowanych, ale mniej sprytnych życiowo emerytek.
Jeden z wyjazdów do Łodzi był połączony ze zwiedzaniem Centralnego Muzeum Włókiennictwa, natomiast w Warszawie podziwialiśmy piękne Muzeum Fryderyka Chopina.

Opracowanie : S. Szadkowska
Zdjęcia : uczestnicy wyjazdów

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony