Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 534 085 405
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
25
paź

Inauguracja roku akademicki 2018/2019 w SUTW

UTW
To już 12 rok akademicki, jaki został otwarty tradycyjną formułą wygłoszoną przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego i Przewodniczącą Stowarzyszenia Marię Wierzbicką w obecności licznej rzeszy członków kutnowskiego Stowarzyszenia SUTW .Odbyło się to w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury dnia 9 października 2018 roku.

W inauguracyjnym spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście, reprezentujący władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele szkół, placówek kultury oraz instytucji i stowarzyszeń współpracujących na stałe
z Uniwersytetem.
Były powitania, były kwiaty, były adresy gratulacyjne i były życzenia pomyślności i sukcesów na niwie zdobywania wiedzy, utrzymywania sprawności fizycznej oraz zaspokajania potrzeb związanych z relacjami między ludźmi
w nowym roku akademickim tak dla Zarządu jak i słuchaczy SUTW.

Po części oficjalnej, w trakcie wykładu przeprowadzonego przez psychologa terapeutę dr Monikę Mularską-Kucharek pod hasłem "Jeżeli jesień to tylko w kalendarzu” - o poszukiwaniu radości życia w późnej dorosłości, zebrani zapoznali się ze sposobami zaakceptowania sytuacji, w jakiej upływający czas stawia człowieka z chwilą ustania obowiązków zawodowych i rodzinnych oraz konieczności szukania i znajdowania satysfakcjonujących zajęć wśród innych ludzi, co wpływa na polepszenie jakości życia.

Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego p.t. „Miasto Kutno wśród róż” 
oraz plastycznego p.t. „Miasto Kutno i okolice”. Nagrody ściśle związane z tematyką konkursu otrzymały: Danuta Ujazdowska , Janina Górska, Marlena Kluk, Janina Kaczmarek, Elżbieta Żółtowska, Krystyna Dolat i Heronina Glinda. Prace konkursowe można podziwiać w Dworku Modrzewiowym.
Spotkanie zakończyły informacje dotyczące organizacji zajęć w sekcjach i zespołach w nowym roku akademickim.
Niespodziankę dla uczestników spotkania przygotowała sieć aptek „Dbam o Zdrowie” zapraszając wszystkich do degustacji herbatek ziołowych oraz promując inne artykuły wspomagające zdrowie.

Opracowanie : D. Kawka
Zdjęcia : S. Szadkowska
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony