Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 534 085 405
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
15
cze

Wyjazd do Łęczycy i okolic dla Aktywu SUTW w Kutnie

UTW

Dnia 9 czerwca 2018 r. po raz kolejny odbył się wyjazd edukacyjno – integracyjny zorganizowany przez Zarząd SUTW jako podziękowanie dla najaktywniejszych słuchaczy uniwersytetu to jest : starostów, Zarządu, Rady Słuchaczy, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego.
Organizator wycieczki Andrzej Zielonka razem z przewodnikiem Włodzimierzem Sroczyńskim – Prezesem UTW w Łęczycy zabrali słuchaczy w podróż po ziemi łęczyckiej.

Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia nieczynnego już więzienia, Muzeum na Zamku, kościoła w Górze św. Małgorzaty, Kolegiatę w Tumie oraz skansenu we wsi Kwiatkówek.
W „Oberży na progu Tumu ”gdzie w przepięknym ludowym stroju przywitał gości właściciel tego lokalu. Uczestnicy nie tylko zaspokoili tu głód smacznym obiadkiem, ale mieli też możliwość zrobić coś dla duszy. Postarała się o to Danusia Kawka ,która z sekcją literacką zorganizowała spotkanie z piosenką biesiadną. Piosenki połączone były słowem wiążącym, które mówiły o miłości, tęsknocie, marzeniach i wspomnieniach
z dawnych lat. Czytały o tym : Stenia Augsburg, Jola Baranowska – Komorowska, Halinka Wastowska, Zofia Franczak, Elżbieta Żółtowska, Maria Wierzbicka i Marlena Kluk. W miłej i rozśpiewanej atmosferze czas szybko minął.
Dziękujemy naszemu uniwersyteckiemu koledze z Łęczycy za bezinteresowne pokazanie nam piękna ziemi Łęczyckiej.

Opracowanie: M. Kluk
Zdjęcia : S. Szadkowska

obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony