Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategorie:

Szybki kontakt:


Stowarzyszenie
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
Narutowicza 20, 99-300 Kutno
Dworek Modrzewiowy
tel. 534 085 405
tel. 570009655, email: sutw@utwkutno.pl

Przyjazne linki:

Polecamy
Polecamy
04
maj

NIE DAJMY SIĘ OSZUSTOM !!!

UTW
... pod takim hasłem dnia 27 kwietnia 2018 roku na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Kutnie członkowie Stowarzyszenia UTW spotkali się w I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego z przedstawicielem
KPP sierż. szt. Anetą Kowalską
oraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów Aleksandrą Bielecką.

Temat ten został podjęty w związku z nasilającymi się na terenie miasta i powiatu przypadkami wykorzystywania łatwowierności ludzi starszych przez naciągaczy i oszustów, w celu wyłudzeń korzyści majątkowych. Stosowane już sposoby „na wnuczka”, „na hydraulika” itp oraz wizyty fałszywych przedstawicieli firm oferujących różnorodny sprzęt czy usługi, pozwalające oszustom wejście do mieszkań, powodują w efekcie utratę nieraz znacznych kwot oszczędności i cennych rzeczy oraz narażają ludzi starszych na kłopoty, silny stres a niejednokrotnie na choroby związane z tymi przeżyciami.

Osobne zagrożenie stanowi działalność firm oferujących wyroby i usługi, które to firmy organizują pokazy
i spotkania w wynajmowanych salach, poza własnymi siedzibami. Dotyczy to umów zawieranych podczas pokazów, oferujących różnego rodzaju sprzęt (garnki, pościel, urządzenia medyczne itp.), gdzie uczestnicy takich spotkań dokonują zakupów po niejednokrotnie wyższych cenach. Przy zawieraniu wszelkich umów należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i przed ich podpisaniem zawsze dokładnie zapoznać się z ich treścią. To samo dotyczy umów związanych ze zmianą operatora usług telekomunikacyjnych czy dostarczyciela energii elektrycznej.

Zebrani zostali poinformowani, o możliwości odstąpienia od niekorzystnych umów (z wyłączeniem umów na usługi medyczne) w przeciągu 14 dni od ich zawarcia wysyłając do firmy sprzedającej rezygnację listem poleconym. Pomoc w tej dziedzinie zaproponowała Powiatowa Rzecznik Konsumenta.
W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja, podczas której padło ze strony obecnych wiele pytań
i propozycji.

Prowadząca spotkanie sierż. szt. Aneta Kowalska zobowiązała się przesłać do Zarządu SUTW w celu rozpropagowania wśród członków informacji w wersji papierowej dotyczącej danych osób (funkcjonariuszy KPP w Kutnie pełniących funkcje dzielnicowych), do których osoby starsze będą mogły zwracać się w przypadku wszelkich zagrożeń. Podejmie również działania, by takie informacje zostały umieszczone na klatkach schodowych w budynkach mieszkalnych.
Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie spotkania oraz z wdzięcznością przyjmujemy deklarację, że w dalszym ciągu będą prowadzone przez KPP w Kutnie różnorodne działania ostrzegające starsze osoby przed wykorzystywaniem ich łatwowierności przez oszustów i nieuczciwe firmy.

NIE DAJMY SIĘ OSZUSTOM !!!

Opracowanie : D. Kawka
Zdjęcia : S. Szadkowska
obrazek prawa
   
© Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie
wykorzystywanie materiałów ze strony bez zgody autora - zabronione!
Logowanie administratora stronyMapa strony